Przejdź do zawartości
Koordynator do spraw dostępnościKlaudia2024-02-15T16:52:48+01:00
Na podstawie art. 14 ust. 1 z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (tj. Dz. U. poz. 1696) oraz na podstawie Zarządzenia nr DO-021-80/2020 Dyrektora Wielickiego Centrum Kultury z dnia 25 września 2020 roku w Wielickim Centrum Kultury został wyznaczony koordynator do spraw dostępności:
1. Aneta Lorenc ( dostępność cyfrowa i komunikacyjno-informacyjna)
alorenc@wieliczka.eu
tel. 12 278 32 00 wew. 102
tel. komórkowy 505-690-662
2. Justyna Kołos ( dostępność architektoniczna)
jkolos@wieliczka.eu
tel. 12 278 32 00 wew. 100
tel. komórkowy 512-727-499
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Wielickie Centrum Kultury zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej https://wck.wieliczka.eu/ zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Data publikacji strony internetowej: 2016-05-01 r.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2024-02-15 r.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
-
KONTRAST – istnieje opcja włączenia wysokiego kontrastu na stronie. Istnieje możliwość włączenia trybu monochromatycznego
-
„WYSKAKUJĄCE OKIENKA” – na stronie internetowej nie znajdują się wyskakujące okienka
-
POWIĘKSZANIE TEKSTU – istnieje opcja powiększenia tekstu. Istnieje opcja zmiany czcionki na bardziej czytelną
-
POMNIEJSZANIE TEKSTU – istnieje opcja pomniejszania tekstu.
-
SKALA SZAROŚCI – zmiana kolorów strony na odcienie szarości
-
DOKUMENTY CYFROWE (PDF) – dokumenty cyfrowe są w formacie pdf
-
POLA FORMULARZY – nie wszystkie pola formularzy są we właściwy sposób opisane, jest to sukcesywnie zmieniane
-
PORUSZANIE SIĘ PO ELEMENTACH STRONY PRZY UŻYCIU KLAWIATURY – obsługa strony przy użyciu klawiatury jest dostępna, element aktywny posiada kontrastowe podświetlenie
-
NAGŁÓWKI – nagłówki mogą być podświetlone w celu łatwiejszej identyfikacji
-
LINKI – w większości są poprawnie opisane, istnieje możliwość podświetlenia linków na stronie lub też podkreślenia linków na stronie.
-
SKRÓTY KLAWIATUROWE – na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki
-
TEKST ŁATWY W CZYTANIU (ETR) – na stronie zamieszczono tekst łatwy w czytaniu dot. działalności Wielickiego Centrum Kultury oraz świetlic środowiskowych
Oświadczenie sporządzono dnia: a11y- 15.02.2024 r.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest koordynator ds. dostępności cyfrowej i komunikacyjno-informacyjnej Aneta Lorenc, tel. 12 278 32 00 wew. 102, tel. komórkowy 505 690 662, e-mail: alorenc@wieliczka.eu
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu ,,powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich
https://www.rpo.gov.pl/
Dostępność architektoniczna
Wielickie Centrum Kultury
ul. Rynek Górny 6
32-020 Wieliczka
Wejście do budynku od ulicy Rynek Górny 6 przez drzwi główne (wejście znajduje się na parterze). Działalność kuluturalno-edukacyjna wraz z administracją i osobami obsługującymi instytucję znajdują się na 1 piętrze. W budynku zamontowano dźwig dla niepełnosprawnych, tzw. platformę. Dźwig umożliwia przewiezienie osób na 1 piętro, w tym osoby na wózkach inwalidzkich. Na konserwację i przeglądy platformy zawarta została stosowna umowa. Konserwacja urządzenia odbywa się co miesiąc. Klucz dostępu do platformy pozostaje u pracowników Wielickiego Centrum Kultury. Obiekt jest chroniony całodobowo. W budynku zainstalowano monitoring (węzły komunikacyjne, aula widowiskowa). Instytucja nie posiada własnego parkingu. W instytucji brak jest osoby posługującej się językiem migowym. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na pierwszym piętrze. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Drzwi do sal zajęciowych i auli widowiskowej są dwuskrzydłowe, co pozwala na swobodny wjazd osób na wózkach inwalidzkich. W Wielickim Centrum Kultury nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Wielickie Centrum kultury prowadzi działalność w sześciu świetlicach środowiskowych:
Lednica Górna 451
Budynek wolnostojący, parterowy z szerokimi drzwiami wejściowymi. Działalność kuluturalno-edukacyjna wraz z administracją i osobami obsługującymi świetlicę znajduje się na parterze. Obiekt jest chroniony całodobowo. Świetlica posiada własny parking. W świetlicy brak jest osoby posługującej się językiem migowym. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Na sale widowiskową wchodzi się bezpośrednio przez drzwi wejściowe, a do innych pomieszczeń przez szerokie, jednoskrzydłowe drzwi, co pozwala na swobodny wjazd osób na wózkach inwalidzkich. W świetlicy środowiskowej nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Janowice 402
Budynek wolnostojący, parterowy z szerokimi drzwiami wejściowymi. Działalność kuluturalno-edukacyjna wraz z administracją i osobami obsługującymi świetlicę znajduje się na parterze. Obiekt jest chroniony całodobowo. W budynku zainstalowano monitoring (korytarz przy drzwiach wejściowych i sala widowiskowa). Świetlica posiada własny parking. W świetlicy brak jest osoby posługującej się językiem migowym. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Na sale widowiskową wchodzi się bezpośrednio przez drzwi wejściowe, a do innych pomieszczeń przez szerokie, jednoskrzydłowe drzwi, co pozwala na swobodny wjazd osób na wózkach inwalidzkich. W świetlicy środowiskowej nie ma pętli indukcyjnych.W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Sułków 467
Budynek wolnostojący, parterowy z poddaszem nieużytkowym. Działalność kuluturalno-edukacyjna wraz z administracją i osobami obsługującymi świetlicę znajduje się na parterze. Obiekt jest chroniony całodobowo. W budynku zainstalowano monitoring ( sala widowiskowa, korytarz ). Świetlica posiada własny parking. W świetlicy brak jest osoby posługującej się językiem migowym. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Do budynku wchodzi się przez szerokie drzwi. Drzwi prowadzące na salę widowiskową są dwuskrzydłowe, a do innych pomieszczeń szerokie, jednoskrzydłowe, co pozwala na swobodny wjazd osób na wózkach inwalidzkich. W świetlicy środowiskowej nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Mietniów 353
Budynek wolnostojący, parterowy z poddaszem użytkowym. Działalność kuluturalno-edukacyjna wraz z administracją i osobami obsługującymi świetlicę znajduje się na parterze. Poddasze stanowi przestrzeń magazynową (stroje, nagrody, scenografia) zespołu regionalnego. Obiekt jest chroniony całodobowo. Świetlica posiada własny parking. W świetlicy brak jest osoby posługującej się językiem migowym. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Do budynku wchodzi się przez szerokie drzwi. Drzwi prowadzące na salę widowiskową są dwuskrzydłowe, a do innych pomieszczeń szerokie, jednoskrzydłowe, co pozwala na swobodny wjazd osób na wózkach inwalidzkich. Na poddasze nie ma możliwości wjazdu wózkiem inwalidzkim. W świetlicy środowiskowej nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Sygneczów 260
Budynek wolnostojący, parterowy z poddaszem nieużytkowym. Działalność kuluturalno-edukacyjna wraz z administracją i osobami obsługującymi świetlicę znajduje się na parterze. Budynek świetlicy wyposażony jest w podjazd dla niepełnosprawnych. Obiekt jest chroniony całodobowo. W budynku zainstalowano monitoring. Przy świetlicy znajdują się miejsca parkingowe. W świetlicy brak jest osoby posługującej się językiem migowym. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Do budynku wchodzi się przez szerokie drzwi. Drzwi prowadzące na salę widowiskową są dwuskrzydłowe, a do innych pomieszczeń szerokie, jednoskrzydłowe, co pozwala na swobodny wjazd osób na wózkach inwalidzkich. W świetlicy środowiskowej nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Kokotów 730
Budynek wolnostojący, parterowy z poddaszem nieużytkowym. Działalność kuluturalno-edukacyjna wraz z administracją i osobami obsługującymi świetlicę znajduje się na parterze. Obiekt jest chroniony całodobowo. Świetlica posiada własny parking. W świetlicy brak jest osoby posługującej się językiem migowym. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Do budynku wchodzi się przez szerokie drzwi. Drzwi prowadzące na salę widowiskową są dwuskrzydłowe, a do innych pomieszczeń szerokie, jednoskrzydłowe, co pozwala na swobodny wjazd osób na wózkach inwalidzkich. W świetlicy środowiskowej nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Punkt Informacji Turystycznej, ul. Dembowskiego 7B, Wieliczka
Użytkowanie pomieszczeń na zasadzie wynajmu. Pomieszczenie znajdujące się na parterze budynku o łącznej powierzchni 13,76 m2. Budynek jak i pomieszczenie biurowe dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Wydzielone toalety wraz z poczekalnią ogólnodostępną. Szerokie drzwi, brak barier w postaci wysokich progów lub stopni. Parking w obrębie budynku. Na terenie wynajmowanym dostępne są gaśnice i hydrant. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W siedzibie PIT nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Centrum Aktywności Społecznej, Plac Kościuszki 2, Wieliczka
Użytkowanie pomieszczeń na zasadzie wynajmu. Pomieszczenie znajdujące się na poziomie 6,25 budynku o łącznej powierzchni ok 110,27 m2. Budynek w zabudowie szeregowej, dostęp do pomieszczeń CAS odbywa się poprzez wewnętrzną klatkę schodową. Na terenie wynajmowanym dostępne są gaśnice i hydrant. Drzwi szerokie z możliwością wjazdu na wózku inwalidzkim. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W siedzibie CAS nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Dostępny wózek inwalidzki i winda.
Aplikacje mobilne
W Wielickim Centrum Kultury nie udostępnia aplikacji mobilnych.
Page load link