Zajęcia umuzykalniające dla dzieci wg teorii LE. Gordona. WB E.E. Gordona (wybitnego badacza psychologii muzyki, muzyka jazzowego) dzieci uczą się muzyki w podobny sposób w jaki uczą się języka, a okresem najważniejszym dla nauki jest wczesne dzieciństwo, począwszy od narodzin. 

Zajęcia dedykowane są najmłodszym (0-3) i ich opiekunom, którzy aktywnie biorą udział w zabawie muzyką.

Wykorzystuje się śpiew a capella, głos – jako pierwszy, naturalny instrument,

Zróżnicowane motywy melodyczne i rytmiczne, ruch, dialog muzyczny oraz wykorzystane pomoce nie tylko umuzykalniają najmłodszych uczestników. Zanurzenie dziecka w dźwiękach śpiewanek i rytmiczanek stymuluje rozwój dojrzewającego układu nerwowego ( w tym rozwój mowy)

W zajęciach duże znaczenie mają momenty ciszy. To wtedy się dzieje najwięcej. Celowo używa się pauzy w śpiewankach, rytmiczankach – wtedy dzieci przetwarzają muzykę lub zaczynają na nią reagować (w oparciu o to instruktor wchodzi w dziećmi w dialog, improwizacje wokalne).

O instruktorze: Ela Ekiert-Pyzik- absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach, neurologopeda, dyrygentka krakowskiego Mistral Gospel Choir, instruktor warsztatów Gospel w trakcie takich wydarzeń jak krakowski Festiwal 7xGospel czy Gospel na Skałce. W nauce śpiewu poszukuje holistycznych metod odkrywania swojego głosu. Na co dzień zajmuje się terapią dzieci z zaburzeniami mowy i prowadzi zajęcia umuzykalniające metodą Gordona. W pracy terapeutycznej wykorzystuje elementy muzyczne, traktując śpiew jako język komunikacji, przestrzeń do budowania relacji i narzędzie stymulujące rozwój mowy.