Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Evy Hajduk.

Inna Rodzina” to wystawa inna niż wszystkie – pokazuje bowiem, jak osoby z ograniczoną sprawnością intelektualną czy ruchową tworzą i budują swoje własne związki, rodziny. To projekt pokazujący jak silna, głęboka i naturalna jest potrzeba bycia z drugim człowiekiem.

Niemal wszyscy ludzie, a zwłaszcza ludzie młodzi, chcą być podziwiani i akceptowani przez rówieśników. Zwracają uwagę na stroje, na modę, na swój wygląd. Chcą mieć bliską sercu osobę, tę wyjątkową, z którą będzie ich łączyć specyficzna więź i uczucie. Wiele par „tworzy się”w szkołach i kiedy edukacja się kończy, młodzi przeżywają tragedię, bo zostają rozdzieleni. Jedyne co im pozostaje, to liczyć na wyrozumiałych rodziców czy opiekunów, którzy umożliwią im utrzymywanie kontaktów.

Wiele tych „innych” rodzin już od lat funkcjonuje obok nas, pozostając niemal niewidocznymi dla oczu zwykłych ludzi. Często rodzice dotknięci różnego rodzaju niepełnosprawnościami, mają pełnosprawne dzieci i tworzą niezwykłą, wrażliwą na innych wspólnotę – swoisty mikroświat niedostępny z racji swojej niebywałej odmienności dla ludzi pełnosprawnych.

Właśnie o tym wszystkim swoimi fotografiami chce opowiedzieć nam Eva Hajduk.

Wernisaż odbędzie się w sobotę 25 lipca o godz. 17.00 w Wielickim Centrum Kultury. Na wydarzenie obowiązują zapisy telefoniczne – tel. 12 278 32 00 wew. 102.

Transmisja na żywo z wernisażu dostępna będzie na naszym profilu facebookowym.

Projekt zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego