Prawdziwym sportowcom pogoda niestraszna – tak powinno brzmieć motto finału VII Nocnego Rodzinnego Marszobiegu na Orientację pod patronatem Burmistrza Wieliczki, który odbył się w minioną sobotę na terenie naszego miasta. Do tegorocznych zawodów zgłosiło się blisko 40 drużyn, które wystartowały z Rynku Górnego w Wieliczce w poszukiwaniu punktów kontrolnych zlokalizowanych w różnych zakątkach Wieliczki oraz w Centrum „Solne Miasto”. Jak co roku na każdym punkcie czekały pytania i zagadki, a na mecie – ciepły poczęstunek oraz animacje dla dzieci. Dodatkową atrakcją był krótki pokaz uczestników zajęć Shuffle Dance prowadzonych w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce.

W tegorocznej edycji I miejsce zajęła drużyna Biegające Jaszczurki II miejsce drużyna Winniczki, a III miejsce przypadło drużynie Malaga.

Wręczone zostały również nagrody dla najstarszego i najmłodszego uczestnika oraz dla zwycięzców internetowego głosowania na najlepszą nazwę drużyny, który wygrała drużyna Mario Bros. Nagrody i puchary dla zwycięzców oraz pamiątkowe medale dla wszystkich uczestników wręczył gospodarz imprezy – Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł wraz z Zastępcą Burmistrza ds. Inwestycji Piotrem Krupą, Dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce Magdaleną Kot oraz Prezesem Oddziału PTTK w Wieliczce Jackiem Kasprzyckim.

Serdeczne podziękowania dla firmy Leroy Merlin, która zadbała o bezpieczeństwo uczestników wydarzenia, fundując odblaskowe zawieszki i opaski, a także bony upominkowe dla zwycięskich drużyn. Fot. CKiTWieliczka