Od którego widelca zacząć? Czy wypada życzyć smacznego? Czy ta sukienka pasuje do okazji? Jak podziękować za nietrafiony prezent? Całować w rękę czy też nie?
Niech podniesie rękę ten, kto nigdy nie spotkał się z wątpliwościami wynikającymi z zasad savoir-vivre 🤔🤭
Od września dzieci i dorosłych zapraszamy do udziału w nowym projekcie prowadzonym przez Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce w Wielicka Mediateka 👔👗🎩🍽🥂☎️

👉Elementarz dobrych manier – cykl sześciu spotkań dla dzieci w wieku 7-12 lat podczas których omawiane będą m. in. następujące zagadnienia:
savoir vivre przy stole, stosowanie zwrotów grzecznościowych, wyrazów ubolewania, zwrotów, które sprawiają przyjemność, przedstawianie, powitanie, pożegnanie, zakazane słowa, kultura życia codziennego, poszanowanie przestrzeni publicznej, dobre maniery w szkole, pożyczanie, z czystością za pan brat, urodziny, imieniny, święta w rodzinie, korzystanie z komunikacji miejskiej, zasady kulturalnej rozmowy (także przez telefon), kultura słowa pisanego, kultura w internecie, mój pokój- moja wizytówka, dress-code dla najmłodszych .
Zajęcia odbywać będą się w następujących terminach: 30 września, 23 października, 20 listopada, 11 grudnia 2019 r. oraz 22 stycznia i 19 lutego 2020 r.
Godz. 16.00-17.30
Miejsce: Wielicka Mediateka

👉W dobrym tonie – cykl sześciu spotkań dla dorosłych o następującej tematyce:
– Przyjęcia i imprezy (ślub, urodziny, chrzciny, jubileusz itp.) – jak odnaleźć się podczas różnego rodzaju wydarzeń – zarówno jako gospodarz jak i gość
– Mowa gestów oraz prezencja
– Netykieta, czyli jak prowadzić korespondencję elektroniczną
– Powitanie, pożegnanie, tytułowanie i podstawy precedencji
– Różnice kulturowe a dobre obyczaje
– Dress code oraz makijaż biznesowy

Zajęcia odbywać będą się w następujących terminach: 30 września, 23 października, 20 listopada, 11 grudnia 2019 r. oraz 22 stycznia i 19 lutego 2020 r.
Godz. 18.00-19.30
🏤Miejsce: Wielicka Mediateka

Cena 150 zł/całość (6 spotkań)

☎️Zapisy i szczegółowe informacje: Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce, tel. 12 289 32 00 wew. 102