Mija właśnie 5 lat od momentu, w którym grupa miłośników rodzimego folkloru powołała do życia Zespół Pieśni i Tańca „Pogórze Wielickie”. Zespół ten niemal od samego początku objęty został patronatem Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce.

Na przestrzeni kilku ostatnich lat tancerze „Pogórza Wielickiego” wielokrotnie pokazali, że pasja, zapał i zaangażowanie są najlepszym sposobem na realizację celów. Mimo krótkiego stażu Zespół ma już na koncie pierwsze sukcesy: (m. in. I miejsce w Międzykulturowym Festiwalu Folklorystycznym „Zagłębie i sąsiedzi”, utworzenie stowarzyszenia i realizacja za jego pośrednictwem, takich projektów jak: Dziecięcy Festiwal Folklorystyczny im. Seweryna Udzieli, czy też projekt na rozwój młodych organizacji społecznych pt. „Ku postępowi – profesjonalizm w działaniach na rzecz folkloru”

W dniu 27 października w Folwarku Zalesie w Grajowie odbyła się uroczystość związana z jubileuszem „Pogórza Wielickiego”, podczas którego nie mogło oczywiście zabraknąć występów – pieśni i tańca w wykonaniu samych Jubilatów. Życzenia i gratulacje dla członków Zespołu złożyli: Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Agnieszka Szczepaniak, dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce Magdalena Kot, dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki i Sportu w UMiG w Wieliczce Magdalena Golonka oraz przedstawiciele innych grup artystycznych ziemi wielickiej. Fot. CKiTWieliczka