Serdecznie zapraszamy najmłodszych 1 czerwca na DZIEŃ DZIECKA zorganizowany pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka. 

W tym wyjątkowym dla wszystkich dzieci dniu przygotowaliśmy specjalny program online – każdy będzie mógł wybrać z wirtualnej oferty coś interesującego dla siebie.

Rozpoczynamy z przytupem – z dziećmi w roli głównej, reportażem z udziałem przedszkolaków pt. ”JAK DOBRZE BYĆ DZIECKIEM” – premiera godz.8.30. Co to znaczy być dzieckiem? Po co jest Dzień Dziecka, Jakie supermoce chciałyby mieć dzieci? Kiedy i z kim jest największa frajda i radość? Na te i inne trudne pytania odpowiadały dzieci z samorządowych przedszkoli nr 1, nr 2, nr 3, nr 4, nr 5 z Wieliczki, Mietniowa, Koźmic Wielkich, Strumian, Śledziejowic oraz oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych nr 4 w Wieliczce, Byszycach, Gorzkowie i Śledziejowicach.

O godz.10.00 zaprosimy dzieci na spektakl teatralny pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” – specjalna transmisja online z wielickiej Mediateki.

Popołudniu, o godz.16.00 odbędzie się inauguracja projektu pt. „Jak dorosnę zostanę…” wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronie fb Wielickiego Centrum Kultury

Godz.17.00 „Spędź czas ze swoim dzieckiem” – inspiracje dla rodziców, babci, dziadka cioci wujka – czyli o tym, jak można zagospodarować ciekawie wspólny czas, odrywając dzieci od ekranów komputera.

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na godz. 18:30 na „Molikową wieczorynka” – spotkanie online z Molikiem i jego przyjacielem Gruffalo.