Zapraszamy na zajęcia do nowej sali prowadzonej przez Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce przy ul. Kościuszki

Aktualnie prowadzimy zapisy na zajęcia:

👉Z profilaktyką za pan brat…czyli zabawy logopedyczne dla najmłodszych
👶Przedział wiekowy: 4-5 lat, poniedziałki po godz. 17.00
ℹ️ℹ️ℹ️
Zajęcia poprowadzi oligofrenopedagog, absolwentka 5 – letnich studiów dziennych o specjalności: filologia polska z logopedią, nauczycielka z wieloletnim stażem, mająca doświadczenie zarówno w pracy z dziećmi jak i dorosłymi.
W trakcie zajęć będziemy trenować oddech i fonację. Pojawią się również ćwiczenia logo-rytmiczne, zadania usprawniające motorykę narządów mowy oraz ćwiczenia słuchowe. Wszystko w atmosferze zabawy! Po każdych zajęciach rodzice otrzymają instruktaż z propozycją ćwiczeń.
Czas trwania: 45 min
Cena: 60 zł/4 zajęcia

👉Sensoplastyka
👶Przedział wiekowy:
grupa młodsza – 6-m-cy (dziecko samodzielnie siadające) – 3 lata – poniedziałki, godz. 10.00; starszaki 2,5 -5 lat – środa, godz. 16.00
(max. 15 osób w grupie)
Cena: 30 zł/spotkanie
ℹ️ℹ️ℹ️
Sensoplastyka ® wprowadza w świat zapachów, faktur i kolorów. Rozwój kreatywności i twórczego myślenia poprzez pobudzanie wszystkich zmysłów, takich jak węch, smak, zapach, wzrok i dotyk, dzięki użyciu łatwo dostępnych produktów spożywczych i pełnej palety barw. Stymulując receptory wpływamy na ilość i rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Zabawy sensoryczne dostarczają różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów dziecka i poszerzają świat jego doznań. Ważne jest, aby zapewnić dziecku możliwość swobodnej i twórczej wypowiedzi. Ponadto działalność plastyczna dziecka stanowi naturalny sposób odkrywania predyspozycji i uzdolnień. Ukazuje sposób postrzegania rzeczywistości a obcowanie ze sztuką dostarcza dziecku doświadczeń poznawczych i twórczych.

👉Zajęcia z języka angielskiego w formie zabaw rytmiczno-ruchowych wg najnowszych podręczników zatwierdzonych przez MEN

dla dzieci w formie zabaw rytmiczno – tanecznych, prowadzone w języku angielskim na poziomie początkującym, umożliwiać będą poznawanie uczestniczącym dzieciom praktycznych form językowych, komunikację w grupie, interakcje z rówieśnikami poprzez różne formy zabawy lingwistycznej i tańca.

Równocześnie, w odniesieniu do aspektu ruchowego, zajęcia te rozwijać będą orientację przestrzenną dzieci, koordynację wzrokowo – ruchową, korektę i wzmacnianie prawidłowej postawy jak też przygotowywać do innych form ruchowo – tanecznych, sportowych.

👶 Przedział wiekowy: dzieci wieku 3 do 5 lat
środy, godz. 16.30
Czas trwania: 30 min.
Cena: 70 zł/4 spotkania

👉Zajęcia rytmiczno-taneczne prowadzone z językiem angielskim – taniec klasyczny, nowatorska metoda barre-au-sol /taniec i zabawy w technice „na podłodze”

Zajęcia każdorazowo rozpoczynające się od rozgrzewki w formie aktywności taneczno – rytmicznych, polegają na rozciąganiu poszczególnych partii mięśni ciała w nieinwazyjnej, nieobciążającej kręgosłupa pozycji leżącej. Zajęcia te korygują wady postawy, wzmacniają układ mięśniowy i stawowo – kostny oraz koordynację ruchową, jak też wyrabiają umiejętność reagowania na sygnały i impulsy płynące z ciała.

👶 Przedział wiekowy: dzieci wieku 6 do 12 lat
środy, godz. 17.05
Czas trwania: 45 min.
Cena: 70 zł/4 spotkania

👉Kurs szkoły rodzenia
ℹ️ℹ️ℹ️
Składa się pięciu spotkań, każde trwa około 2,5 godziny. Zajęcia są prowadzone przez doświadczoną kadrę: położną oraz doulę-psychologa. Tematyka zajęć jest obszerna i obejmuje wszystkie najważniejsze zagadnienia, dzięki którym przyszli rodzice poczują się pewnie na sali porodowej i bez wahania podejmą opiekę nad noworodkiem.
Tematyka poszczególnych spotkań:
Przygotowanie do porodu
Fizjologia porodu – co się dzieje na porodówce
Poród aktywny, czyli o czym kobieta może decydować w porodzie.
Ból w porodzie – naturalne metody łagodzenia bólu.
Poznajemy i karmimy noworodka
Pielęgnacja i kąpiel noworodka; ćwiczenia praktyczne z lalkami

Zajęcia odbywać będą się w piątki w godz. 17.30-20.00.
Cena: 300 zł (osoba towarzysząca gratis!)

👉Taniec użytkowy – organizuje Szkoła Młodzi tańczą – nauka pierwszego tańca. Cena: 50 zł za osobę za miesiąc (4 spotkania)
Czas trwania: 60 min.
zapisy – tel. 880 396 798

👉Szachy – bezpłatne zajęcia
👶 Przedział wiekowy: brak
Czas trwania: 60 min.

👉Zajęcia relaksacyjno-gimnastyczne po 14 tyg. ciąży
W każdą środę i piątek o godz. 10.00

Czas trwania: 60 min.
Cena: 85 zł/karnet 8 spotkań