Teatr „Sztolnia”

Pomysł stworzenia teatru amatorskiego „ Sztolnia” narodził się w głowie – Jadwigi Dec ( zwanej Matką Dyrektorką) w styczniu 2014r. Dzięki wsparciu stowarzyszenia „ Dom dla Kultury”, teatr rozpoczął proces tworzenia swojego własnego „ ja”, czyli przez zabawę i uśmiech do refleksji. Głównym nurtem działalności jest wystawianie spektakli komediowych, organizowanie happeningów itp. W krótkim czasie teatr skupił wokół siebie grupę osób pragnących odkrywać, poznawać i rozwijać pasję do sztuki teatralnej.

Pierwszy swój spektakl pt. „ Romantycznie Koniecznie” teatr „ Sztolnia” wystawił 23 lutego 2014r w Hotelu Turówka w Wieliczce z okazji walentynek. Konstrukcja spektaklu opierała się na znanych romantycznych scenach filmowych przybierających za każdym wystawieniem nową formę i swego rodzaju nową małą premierę. Finałowy spektakl odbył się na płycie wielickiego Rynku Górnego dzięki nawiązaniu współpracy z Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce.

Skład osobowy „ Sztolni”:

– Jadwiga Dec- Matka Dyrektorka , menager, aktorka.

-Agnieszka Kurdziel, Aleksandra Szymska – tworzące klimat dźwięku i światła.

– Rita Bajdała, Martyna Szostak, Magdalena Szostak, Andrzej Szylar, Piotr Stanek, Jakub Stach, Maciej Baran, Mateusz Sabala, Małgorzata Wilimberg, Paweł Kaproń,  Jarosław Łabczuk – aktorki i aktorzy.

Chętnych do współpracy i dzielenia pasji zapraszamy do naszego zdrowo zakręconego grona „sztolniaków”

Wstęp wolny